25 Kasım Kadın Platformu Kadıköy’e Çağırıyor

25 Kasım Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde Kadıköy’de olacağını duyurdu.

Anarşist Kadınlar’ın ve çok sayıda kadın örgütünün içerisinde yer aldığı 25 Kasım Kadın Platformu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ne ilişkin açıklama yaptı.

Platformun açıklaması şu şekilde:

“Sesimiz Yankılansın: Haklarımız, Hayatlarımız, Birbirimiz İçin 25 Kasım’da Kadıköy’deyiz!

Dünyanın dört bir yanındayız; Latin Amerika’dan Tunus’a, Polonya’dan Suriye’ye, Türkiye’den Hindistan’a, Rusya’dan Irak’a, Lübnan’a ve Pakistan’a büyük bedellerle haklarımız, hayatlarımız ve kazanımlarımız için mücadele ediyoruz.

Direnişi erkeklerin ve devletlerin çizdiği sınırları aşan Mirabel kardeşlerin yükselttiği mücadeleyi örüyor, özgür ve eşit bir yaşam için sesimizi yükseltiyoruz.

Sevgili kadınlar; erkek şiddeti katlanarak devam ediyor. Erkek iktidar, pandemide kadın düşmanlığının, LGBTİ+ fobinin ve erkek egemenliğinin her türlü maskesini takarak kadınlara saldırmayı sürdürüyor. Bir yandan, esnek çalışmayı dayatarak bizi ve emeğimizi görünmez kılmak için pandemiyi fırsata çevirme gayreti içindeyken bir yandan da artan erkek şiddetini cezasızlıkla ödüllendiriyor. Kadın katliamlarını, nefret suçlarını değil onu engelleyecek kazanımlarımızı ve mücadelemizi hedef alıyor.

Kadın katliamlarının erkek devlet tarafından cezasızlıkla teşvik edilmesine, savaş politikalaryla ile erkek şiddetinin artırılmasına karşı haklarımız, hayatlarımız ve kazanımlarımız için, birbirimiz için isyanımızı büyütüyoruz.

Bu 25 Kasım’da bir kere daha yükselen sesimiz yankılansın! Hayatlarımızın, haklarımızın, kazanımlarımızın güvencesi biziz, biz buradayız.

25 Kasım günü direnişimizin maskelerini takarak, İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması ve katledilen tüm kadınlar için, birbirimiz için Kadıköy’deyiz.”