Devrimci Gençlik Dernekleri Üyesine Ajanlık Dayatması ve Ölüm Tehdidi

-Arşiv-

Devrimci Gençlik Dernekleri üyesi bir üniversite öğrencisi, Dudullu Polis Merkezi’ne çağrılarak iki polis tarafından tehdit edildi ve kendisine ajanlık dayatıldı.

Gazete Yolculuk’tan Buse Söğütlü’nün haberine göre, 19 yaşındaki üniversite öğrencisi, iki gün önce mesai saatleri içinde, gündüz vakti Dudullu Polis Merkezi’nden arandı ve kendisine kredi kartını kaybettiği, polis merkezine giderek kartı alması gerektiği söylendi. Karakola giden üniversite öğrencisi, içindeki şahısların çıkarılarak alındığı boş bir odada iki polis tarafından dakikalarca ölüm ve tutuklanma tehdidi aldı; üniversite öğrencisine ajanlık dayatıldı.

Polislerden biri üniversite öğrencisine yönelik, her yolu deneyebileceği, kendileri hakkında suç duyurusunda bulunabileceği ancak bunların faydasız olduğu yönünde tehditkar sözler sarf etti ve “Ben devletim, seni Belgrad ormanına gidip gömerim, bana kimse karışamaz” ifadelerini kullandı.

Devrimci Gençlik Dernekleri Basın Sözcüsü Ezgi Ertürk söz konusu ajanlık dayatması ve ölüm tehditlerine karşı yaptığı açıklamada, devletin bu girişimlerin boşuna olduğunu belirtirken, Devrimci Gençlik Dernekleri de polisin dayatma ve tehdidine karşı, kendi sitesinden bir açıklama yayınladı.