Gülistan Doku’nun Avukatına Soruşturma Açıldı

Doku’nun avukatı Ali Çimen hakkında, “suya düşen bir cisim yok” dediği için soruşturma başlatıldı.

Dersim’de 5 Ocak’tan bu yana kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun aile avukatı Ali Çimen hakkında, “soruşturmanın gizliliğini ihlal etmek” iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Avukat Çimen, Doku’ya ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunun ikinci kısmında yer alan “Suya düşen bir cismin olmadığı” ifadesini ağustos ayında kamuoyuna duyurarak “Soruşturmanın gizliliğini ihlal etmek” ile suçlanıyor. Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre Avukat Çimen, savcılığın enerjisini, mesaisini Gülistan Doku’nun akıbetini aydınlatmak için harcaması gerektiğini belirterek, başlatılan soruşturmanın hukukta bir yeri olmadığını ifade etti.

Avukat Çimen, “21 yaşında genç bir kadın kayıp. Haber alınamayan ve akıbetinin sonuçlanmasını isteyen, bunun için mücadele eden bir avukata soruşturma başlatıyor. Onunla ilgili inceleme başlatıyor. Biliyorsunuz daha önce aileye yönelik de gözaltı kararı oldu. Gerçekten de bu bir faciadır. Bu durumlar bizim kararlılığımızı daha çok artırıyor. Elbet davanın takipçisi olmaya devam edeceğim” diye konuştu.