“Black Panther” Filminin Başrol Oyuncusu Chadwick Boseman Yaşamını Yitirdi

Black Panther’ (Kara Panter) filminde başrolde oynayan ABD’li aktör Chadwick Boseman tedavi gördüğü kolon kanseri nedeniyle 43 yaşında yaşamını yitirdi.

Gösterime girdiği 2018 yılında gişe rekorları kıran filmdeki Kral T’Challa rolünde gösterdiği performansla beğeni kazanan Boseman’a ilk olarak 2016 yılında kanser teşhisi konulduğu ve 4 yıldır tedavi gördüğü öğrenildi.

Boseman’a ait sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, “Boseman’ın ölümünü bildiriyor olmaktan büyük acı duymaktayız. Black Panther filmindeki Kral T’Challa’yı canlandırması hayatının onuruydu” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Boseman’ın yaşamını yitirmesine dair ABD basınına açıklamada bulunan yapımcı Nicki Fioravante, Los Angeles’te yaşayan Boseman’ın hastalığının bir süredir 4. seviyeye ulaştığını ve son anlarını ailesiyle beraber geçirdiği belirtti.

Boseman’ın rol aldığı ‘Black Panther’ filmi, Wakanda Kralı babasının ölümünden sonra tahta geçmek ve kral olarak gerçek yerini almak üzere Afrika’daki yuvasına dönen Black Panther’in hikayesini beyaz perdeye taşımıştı.

Joe Robert Cole ve Ryan Coogler’in yazdığı hikayeye göre ihanet ve tehlikeyle karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek ve halkının güvenliğini sağlamak için müttefiklerini bir araya getirip, Black Panther’in bütün gücünü açığa çıkarmalıdır.

Black Panther filmi, 2019’daki Oscar ödüllerinde ‘En İyi Özgün Müzik’, ‘En İyi Kostüm Tasarımı’ ve ‘En İyi Yapım Tasarımı’ dallarında ilk sıraya girdi ve en çok ödül kazanan yapımlardan oldu.