Bakan Albayrak: “Dolarla Ne İşiniz Var?”

Ekonomik kriz, son bir haftadır yaşanan kur artışı ile hissedilirliğini artırırken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, devletin “medya” adı altındaki propaganda mecralarından CNN Türk’te yayınlanan ve Ahmet Hakan’ın sunduğu -ismiyle tezat- Tarafsız Bölge programında konuşturuldu.

Albayrak ile aynı saatlerde de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun sosyal medyadan, “Faizi minimum seviyelere indirip sömürü sisteminin çarklarını kırıyoruz” şeklinde ifadelerin yer aldığı bir mesaj paylaştı.

Ekonomik krizin gidişatı konusunda kamuoyunu “rahatlatmak için” konuşturulduğu anlaşılan Bakan Albayrak, programda “Ben ekonomiden anlayan biri değilim. Dolar yükselince telaşlanıyorum. Eyvah diyorum her şey pahalanacak. Endişelenmeli miyiz?” diye soran Ahmet Hakan’a “Dolarla mı maaş alıyorsunuz? Dolar borcunuz var mı? Dolarla bir işiniz var mı?” şeklinde yanıt verdi.

Albayrak, Korona Krizi’ni de Avrupa ve ABD’ye göre iyi yönettiklerini iddia etti. “Tam bağımsız ekonomi” şeklinde bir kavram üreten Albayrak, fiyat artışından şikayet edenlerin “Mercedes alamadıkları için” fiyatların pahalılaşmasından yakındıklarını öne sürdü.

Bakan Albayrak mantık sınırlarını zorlayan iddiaları arasına, TC’nin “en devrimci ülke” olduğunu da katarak, sağ yumruğunu kaldırdı ve “adaletsiz sisteme başkaldırdıkları” şeklinde sözler sarf etti.

Albayrak, Ahmet Hakan’ın programındaki mesaisini “Çokomelli, Eti Puf’lu” mesajlar vererek sonlandırdı.