Ali İsmail Korkmaz : Düşlerinde Özgür Dünya

Taksim Gezi Parkı Direnişi eylemleri sırasında, 1 Haziran gecesi, Eskişehir’de bir ara sokakta sivil polis ve faşist esnaftan oluşan çeteler tarafından ağır şekilde dövülen Ali İsmail Korkmaz, yaklaşık 40 gün komada kaldıktan  10 Temmuz 2013’te yaşamını yitirmişti.

Dövülme anlarına ilişkin kamera kayıtları polis tarafından silinen Ali İsmail Korkmaz, darp edildiği ilk anda hastaneye gitmiş ancak tedavi edilmeyerek, ilk müdahalesi yaklaşık 20 saat sonra yapılmıştı. Ali İsmail Korkmaz’ın, böylece devlet desteğiyle katledilmesi, sokakta çetelerin saldırısı ile başlatılırken hastanede “sağlık” hizmeti vermesi gereken “doktorlar” tarafından sürdürülmüştü.

Ali İsmail Kormaz’ın katillerinin, açılan davada  aldıkları komik cezalarla katliamın, yargı alanındaki “adalet” ayağı da tamamlanmıştır.

Ali İsmail’in katledilişinin 7. yıl dönümünde, onun anısına kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) bir dizi anma etkinliği gerçekleştiriyor. Anma etkinliklerinin bugünkü bölümünde Ali İsmail’in ailesinin katılımıyla bir program düzenlenecek.Gazeteci Burcu Karakaş’ın moderatörlüğünde yapılacak ve Ceylan Ertem’in konuk olarak katılacağı program saat 20.30’da başlayacak ve ALİKEV’in YouTube hesabından izlenebilecek.