Perinçek’ten Erdoğan’a “Milli Diktatörlük” Çağrısı

İktidarın fiili ortaklarından Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde gündeme tekrar taşıdığı internet yasağına dair konuştu. Perinçek, “Milli iktidar diktatörlük uygulamalı” dedi. Vatan Partisi yayın organı Aydınlık’a verdiği röportajda terörle mücadele, ulusal bütünlük ve kişisel haklar konularında yürütülen tartışmaları değerlendiren Doğu Perinçek, “özgürlüğün sınırlanmamasına” tepki gösterdi.

Sosyal medya için “pankreas güreşi minderi” benzetmesi yapan Perinçek, ”Pankreas güreşinde ısırmak, kolunu kırmak serbest. Sosyal medyada sövmek, aşağılamak, hakaret etmek serbest değil sanki mecburiyet. Girerken bize sövmek hakaret etmek, ısırmak kırmak dayatılıyor.” şeklinde ifadeler sarf etti.

“Özgürlüğün kısıtlanmamasını da” eleştiren Doğu Perinçek, ‘Özgürlük var.’ Neyin özgürlüğü var? Terbiyesizliğin, ahlaksızlığın özgürlüğü,vatana ihanet etmek, terörü desteklemek gibi bir özgürlük yok.” diyerek bu “özgürlükleri” kullananlara karşı  “milli devletin diktatörlük uygulaması gerekir.” diye konuştu.