Al Birini Vur Ötekine: Metin Feyzioğlu Saçmaladı Nedim Şener Sahip Çıktı

TBB Başkanı ve iktidar yanlısı Metin Feyzioğlu, iktidarın baroları tasfiye etmek için attığı adımlara karşı yürüyüşe geçen baro başkanları hakkında konuştu

Feyzioğlu, “Bir kere 80 baro yürümüyor, 30 civarında baro yürüyor. Bu onların demokratik hakkı. Sorun gerçekten bu yürüyüş avukatların yargının sorunlarını çözmek için midir? Yoksa başka bir şey için midir? Çoklu baro kavramına karşıyız. 80 baromuz da karşı. Bir ilde birden fazla baro kurulmasına izin veren bir düzenlemeyi istemiyoruz. Yargının üç ayağından biri olan barolar için yanlış buluyoruz. Sayın Cumhurbaşkanına da anlattım” ve “Sayısı 5 bin avukatı aşan barolarda çoklu baro kurulsun sadece fikir olarak öne atıldı. Teklif yok bakın…” dedi.

İstifasını isteyen ve olağanüstü genel kurul toplamasını talep eden baroları işaret eden Feyzioğlu, “İki tane alçak, savcımızı şehit ettiler. Bir müzik grubu var. Ama bu müzik grubu bir konserine savcımızı şehit eden katillerden birinin ailesini telefonla bağlıyor. ‘Hepimiz Şafak Yayla’yız’ diye sloganlar… ‘Şafak sizinle gurur duyardı’ diye konuşmalar. Bu müzik grubu terör örgütünü övdüğü için konser yapılmasına izin verilmiyor. Yargıya gidersiniz, dedikleri doğru değilse kaldırtırsınız. Ama bu müzik grubunun açlık grevi yapan solisti öldü, diye İstanbul Baro Başkanı her gün gittiği Adliye’ye adı verilen şehit savcıyı öldürenlerin ardından ‘sadece türkülerini söylemek istiyordu’ diye ağıt yakması normal mi? İstanbul’un 48 bin avukatından kaçı buna ‘normal’ der. Savcıyı şehit edenler kahraman ilan edilmez” ifadelerine yer verdi.

Sosyal medyada Metin Feyzioğlu’nun açıklamlarından sonra #MetinFeyzioğluBeniTemsilEtmiyor başlığıyla paylaşılan gönderilere son dönemin yine iktidar yanlısı olan Nedim Şener “Metin Feyzioğlu, Türkiye’yi temsil ediyor #MetinFeyzioğluBeniTemsilEtmiyor diyenler kimi temsil ediyor?” diyerek sahip çıktı.

Tele1 Ana Haber Bülteni’ne konuk olan İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu ise Metin Feyzioğlu’nun, Savunma Yürüyüşü’ne gösterdiği tepki için “Bu yürüyüşlerin hem avukat kamuoyunda hem de toplum kamuoyunda ciddi bir ilgi görmüş olması kendisini rahatsız etmiştir” ve “Biz, Feyzioğlu’nun kendisi için öngördüğü kariyer planına ortak olmak derdinde değiliz. Sonuç itibariyle bu hareketinin hesabı ondan sorulacaktır.” dedi.