Maçka Demokrasi Parkı’nda Homofobik Saldırı

Önceki gece Maçka Demokrasi Parkı’nda LGBTİ+ iki birey, 5 kişilik bir grubun önce sözlü daha sonra da fiziksel saldırısına uğradı. Saldırıya ilişkin, Kaos GL’ye bilgi veren LGBTİ+ bireylerden Turgay, grubun kendilerine önce yüksek sesle müzik dinlemelerini bahane ederek sözlü saldırıda bulunduklarını, bu sırada homofobik sözlerle tacizlerini sürdürdüklerini belirtti.

Sözlü tacizin ardından gruubun arkadaşına ve kendisine saldırdıklarını söyleyen Turgay saldırıda bilincini kaybederek bayıldığını ifade etti.. Arkadaşı ambulansı araması ile Şişli Etfal Hastanesi’ne geldiklerini söyleyen Turgay, arkadaşının iki dişinin kırıldığını, çenesinin şiştiğini, kendisinin de vücudunda, saldırı nedeniyle morluklar oluştuğunu söyledi.

Ancak tacizlerin ve nefret ifadelerinin hastanede de, hastane personeli tarafından “Siz alışkınsınızdır böyle şeylere’ sözleriyle sürdürüldüğünü belirten Turgay, psikolojik olarak çok kötü durumda olduğunu ancak dayanışma gördükçe iyileşebildiğini, saldırıyla ilgili hukuki adımları atacaklarını da ifade etti.