Hükümete Yakın Tezcan’dan Açık Açık Tehdit: Karınızı, Çocuklarınızı Nasıl Koruyacaksınız Bizden?

Hükümete yakın basın adı altında faaliyet gösteren medya organı olduğunu iddia eden kurumlarda yazılar yazan Fatih Tezcan, paylaştığı videoda açık tehditlerini sürdürerek, “Zulalardan, listelerden, yaşanacaklardan haberiniz var mı?” dedi. Bu tehditle yetinmeyen Tezcan her gün kadın cinayetlerinin yaşandığı ve artık gündem dahi olamadığı bu topraklarda “Karınızı, çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız bizden?” diyerek kadın ve çocukları öldürebileceklerini dahi ima etti. “Tayyip Erdoğan’ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede” ifadelerini kullandı.

Tehditlerini, devlet başkanına iyi görünmek için sürdüren Tezcan kimsenin Tayyip Erdoğan’ı idam edeceğini iddia etmediği günlerde Erdoğan’ın bir damla kanına karşılık milyonlarca insanı katledebileceklerini söylemekten geri durmadı.

Geçtiğimiz günlerde Esra Elönü’nün sunduğu “Arafta Sorular” adlı programda ölüm listelerinden bahsedilmiş ve Sevda Noyan adlı kişi, son günlerde iktidar tarafından gündeme sokulan darbe tartışmalarına atfen “…15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır.” ifadelerini kullanmıştı.

Tezcan’ın ifadeleri şöyle:

“Tayyip Erdoğan’ı devireceğiz, idam edeceğiz diyorsunuz. Karınızı, çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız bizden? Erdoğan’ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede. Erdoğan’a öyle bir şey yaparsanız, tırnağı kanarsa eğer bu ülkede başınızın neler geleceğinden haberiniz var mı? Biz bir daha sokağa çıkarsak eğer kimleri toplayacağız, listelerden haberiniz var mı sizin? Tayyip Erdoğan’a darbe idam vs. olursa zulalardan, listelerden, yaşanacaklarından haberiniz var mı? Yiyorsa çıksanıza. Tayyip Erdoğan orada. Alsanıza onu niye yapmıyorsunuz hadi… Devlet Bahçeli de orada. Cumhur İttifakı değil mi bu? Yer mi gözünüz FETÖ’nün PKK’nın kimse artık ağa babası feriştahı yer mi o zaman? Ailenizi, kendinizi nasıl koruyacaksınız? Bir intikam faslı başlar ki bu ülkenin vatanseverlerini yiğitlerini durduramazsınız. Tayyip Erdoğan’ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede.”