Borçları Yüzünden İntihar Etti, Bankalar Ailesinin Peşini Bırakmıyor

Borçları nedeniyle Mersin’de yaşamına son veren Gökhan Şeremet’in babası Müslüm Şeremet, bankaların sürekli kendilerini arayarak borcun ödenmesini istediğini belirtti. Şeremet’in eşi Hacire Şeremet de, icra memurlarının defalarca evlerine geldiğini ancak götürecek bir şey bulamadıklarını ifade etti.

Oğluyla birlikte 2017’de bankalardan 300 ila 400 bin TL aralığında kredi çekerek, kuyumculuk işiyle uğraştıklarını anlatan baba Müslüm Şeremet, ancak işlerinin iyi gitmemesi üzerine bir yıl sonra iflas ettiklerini kaydetti.

Oğlunun borçlardan ve işsizlikten ötürü psikolojisinin bozulduğunu dile getiren baba, şöyle devam etti:

“İflas ile beraber ev, araba her şeyi sattık ama yine de borçlardan kurtulamadık. Oğlumun o günden sonra psikolojisi bozuldu. Tabi uzun süre işsiz de kaldı.Kendisine zarar vereceğini tahmin edebiliyorduk. Zaten ilaç da kullanıyordu. Adana Başkent Hastanesi’nde uzun süre tedavi gördü.Oğluma iş arıyordum ama yok, ne yapsak olmuyordu. Oğlum kirada yaşıyordu, ev kirası bin 500 TL idi. Elektrik, su ve beş çocuğun bakımı derken her ay nerden baksan bir dünya para.Oğlum bunlardan dolayı yaşamına son verdi. Bizim canımız yandı, başkasının canı yanmasın.”

Baba Şeremet, oğlunun kendisine zarar vereceğini tahmin ettikleri için Valilik ve polise başvuru yaptıklarını ancak kendilerine herhangi bir dönüş olmadığını ifade etti.