Şeyma Yıldız’ın Arkadaşları: “Cinayetin Gerçek Sebebi Araştırılsın”

“Erkek arkadaşı olduğu”iddiasıyla, babası tarafından katledilen Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Şeyma Yıldız cinayetiyle ilgili farklı iddialar olduğu belirtildi. BBC Türkçe’nin haberine göre Şeyma’nın okul arkadaşı Alper Ermek, babasının ‘erkek arkadaş’ iddiasına karşın Yıldız’ın hayatı boyunca hiç erkek arkadaşı olmadığını  belirtti. Alper Ermek şunları söyledi:

Şeyma’nın şu ana kadar hiç sevgilisi olmadı. Biz en yakın arkadaşları olarak bunu çok iyi biliyoruz. Eğer bir erkek arkadaşı olsaydı muhakkak bilirdik. Aynı hastanede staj yapıyoruz, sürekli görüşüyoruz. Daha dün hastanede görüşmüştük, erkek arkadaşı ya da konuştuğu biri olduğundan bahsetmedi.”

Ermek gibi aynı iddiaları dile getiren, ismini açıklamak istemeyen ve Yıldız’ın en yakın arkadaşı olduğunu belirten bir genç kadın da şunları söyledi:

“Lise boyunca hiç ayrılmadık, aramızda 1 gün bile küslük olmadı. Şeyma benden çekinmezdi ve her şeyini anlatabilirdi. Şu ana kadar hiç erkek arkadaşı olmadı. Bu cinayetin bir erkek yüzünden olduğuna asla inanmıyorum çünkü Şeyma’nın söylediğine göre babası ona çok düşkündü ve hep arkasındaydı. Sevgili olmasını geçtim, herhangi bir erkekle buluştuğunu bilmiyorum. Haftanın beş günü birlikteydik, her Pazar buluşurduk. Daha dün görüşmüştük. Biraz hasta olduğu için bitkindi ama her zamanki gibi neşeliydi. Babasıyla ilgili bir sorundan bahsetmemişti.”

Cinayetin araştırılmasını isteyen Alper Ermek, “Şeyma babasının kendisine çok düşkün olduğunu anlatırdı. Tek kızı olduğu için sürekli üstüne düşermiş, ilgilenirmiş. Babası polis ifadesinde ‘Erkek arkadaşıyla ilişkisi olduğunu öğrendiğim için öldürdüm’ demiş ama böyle bir şey yok.” şeklinde konuştu.