Ceren Özdemir’i Katleden Özgür Arduç’un İfadesi Açığa Çıktı

Ordu’nun Altınordu ilçesinde önceki gün Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ceren Özdemir’in öldürülmesinin ardından, kamera kayıtlarının incelenmesiyle  yakalanan şüpheli Özgür Arduç, ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf etti.
Katil Özgür Arduç, ilk ifadesinde birini öldürmek istediğini ve bunun için kendisinden güçsüz birini aradığını belirtti.
Katil, Ceren’i yaklaşık 4 kilometre takip ettiğini ve çantasını almak istediğini söyledi. Üstünde bir işyerinden çaldığı bıçak bulunan katil, Ceren’in kendisinden güçsüz olduğunu düşünerek evine kadar takip ettiğini söyledi. Evin önüne geldiklerinde camda birinin olduğunu farkeden katil, panikleyerek Ceren’i kalbi dahil olmak üzere defalarca bıçakladığını ve telaştan dolayı çantasını almadığını söyledi. Katil Özgür Arduç, Ceren Özdemir’i daha önce hiç tanımadığını ifade etti.
Katil hapishaneden izinli olarak çıktığını ve geri dönmediğini de belirterek, bu süreçte inşaatlarda kalarak gününü geçirdiğini söyledi.
Cinayetten sonra inşaatta sabahladığını anlatan katil, “Sabah kendime yeni avlar aradım ama fırsat bulamadım” dedi.

Katil Özgür Arduç’un tam ifadesi şu şekilde:

“Üzerimdeki montu bir mağazadan çaldım. Ses çıkartan aparatı kopartıp, üzerime giydim. Bıçağı bir av malzemecisinden çaldım. Param olsa silah alacaktım ama param yoktu. Katliam yapmak istiyordum. Zıpkın çalmayı da düşündüm ama ancak bıçak çalabildim. ‘Bıçağın karşısında kim durabilir bir bakayım’ dedim. Bir bıçak darbesinde öldürebileceğim kişiler aradım gözlerimle. Ceren’e daha fazla darbe vuracaktım ama etrafta birileri vardır diye korktum. Ceren’i farklı noktalarda öldürmek istedim. Ama birisinde yaşlı bir adam çıktı karşıma öldüremedim. Kız az daha beni fark ediyordu. Ben hemen büfeye daldım. ‘Hapisteyken mutlaka birilerini öldürmeliyim’ diye kafamda tasarladım. Cinayetten sonra inşaatta sabahladım. Sabah kendime yeni avlar aradım ama fırsat bulamadım.”