Yeni Keşfedilen Bir Solucan Türüne Donald Trump’ın Adı Verildi

Biliminsanları, Panama’da keşfedilen 14-15 cm uzunluğundaki yeni tün solucana, iklim değişikliğini reddeden ABD Başkanı Donald Trump’a gönderme olarak ‘Trump‘ adını vermeyi kararlaştırdı. 

Amfibi sınıfına giren ve başını kuma gömerek hayatta kalabilen solucan ‘Dermophis donaldtrumpi‘ olarak adlandırılacak. Bu karar, Polonya’daki zirvede Trump’ın iklim değişikliği konusundaki görüşlerini açıklamasından sonra alındı.

Dünyayı sadece siyah ve beyaz olarak gören solucana Trump’ın adının verilmesi fikri, inşaat malzemeleri şirketi EnviroBuild’in kurucu ortağı Aidan Bell tarafından ortaya atıldı.

Solucanın isim haklarının sahibi Bell, blogunda, şunları yazdı: “Küresel yasa koyucuların iklim değişikliğine çözüm bulmadaki başarısızlığı siyaseten istismar edilen bir konu veya sorundan ziyade herkesin sorunu olmalı. Caecilian kelime kökenini ‘kör‘ anlamına gelen Latince Caecus’tan alır ve yalnızca dünyayı siyah ve beyaz olarak algılayabilen ilkel gözlere sahiptir. Dünyayı sadece siyah beyaz olarak görebilen Donald Trump, iklim değişikliğinin, Çinliler tarafından uydurulan bir aldatmaca olduğunu iddia ediyor.”

Kaynak: Diken