“Öyle Bir Anlaşma Yok”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak İsrail ile enerji alanında anlaşma imzalanmadığını ve bu yönündeki iddiaların bir iftira olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bir konuşmada Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bir soru yöneltti.  “Siz o anlaşmayı rafa kaldıracak mısınız?” diye sordu. Karamollaoğlu’nun yaptığı bu konuşmadan sonra Albayrak bir açıklama yaptı.

“Köklerinden koparak, Türkiye aleyhtarı her söylem ve eylemin arkasına takılan bazı siyasi isimler, bir kez daha hiçbir mesnet bilgiye dayanmadan, tamamen manipülatif amaçlarla bakanlığımızın İsrail ile enerjide anlaşma imzaladığını iddia etmiştir. Ortaya atılan iddialar, muhatap alınmayacak seviyede ciddiyetten uzak, gerçek dışı ve tamamen iftira niteliğindedir. Kamuoyunun gündeminin böyle iftiralarla meşgul edilmesinden duyduğumuz rahatsızlığı ifade ederken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı olarak bütün faaliyetlerimizi şeffaflık ilkesi çerçevesinde kamuoyu ile paylaştığımız hususunu vatandaşlarımızın bilgisine sunarız.”

Bir yanda seçim propagandası yapan Temal Karamollaoğlu bir yanda koltuğunu sağlamlaştıran Berat Albayrak, hanginiz doğru hanginiz yalancı? Cevabı çok berrak aslında.