Kulüp Başkanı: Amedspor’a Kayyum Atanabilir

 

Amedspor, İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen müfettişler tarafından incelemeye alındı. İnceleme sonucunda kulübe kayyum atanacağı yönündeki iddiaları doğrulayan Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, bir futbol kulübünün İçişleri Bakanlığı tarafından incelenmesinin görülmemiş bir durum olduğunu söyledi.

TFF tarafından sürekli cezaya çarptırılan Amedspor, bu kez İçişleri Bakanlığı tarafından köşeye sıkıştırılmaya çalışılıyor. Bakanlık tarafından gönderilen 3 müfettiş, kulüpte inceleme başlattı. Müfettişlerin incelemelerini bir haftayı aşkın süredir Diyarbakır Valiliği Dernekler Masası’nda sürdürdüğü öğrenildi. Kulüp yöneticilerine ise bugüne kadar herhangi bir bilgi verilmediği bilgisine ulaşıldı.

Bakanlık tarafından gönderilen 3 müfettişin kendilerinden yönetim kurulu defterlerini, finansman tabloları ve kulübün gelir-giderlerinin giriş ve çıkışlarını istediğini aktaran Edemen, istenen tüm bu evrakları anında teslim ettiklerini söyledi. Tüm işlemlerinin resmi ve kayıtlı olduğunun altını çizen Edemen, İçişleri Bakanlığı tarafından futbol kulüplerinin incelenmeye alınmasının görülmemiş bir şey olduğuna dikkat çekti.

Edemen, “Bunun sadece bir denetim olduğunu düşünmüyoruz. Sürecin önümüze ne getireceğini bilmiyoruz. Ancak her şey olabilir” dedi.

Takıma maddi-manevi destek sağlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyım atandıktan sonra belediyenin desteğini geri çektiğini söyleyen Edemen, kulübün mali durumunun kötü olduğunu aktardı.

Bu nedenle kent halkını, takımına sahip çıkıp, destek olmaya davet eden Edemen, şunları söyledi: “Adımızın Amedspor olmasından dolayı görülmemiş yaptırımlarla karşılaştık. Gelir kaynaklarının kısıtlanmasından dolayı çok zor bir süreçten geçiyoruz. Bu kulübün ayakta kalması lazım. Amedspor bir takımdan çok daha fazlasıdır. Tribünden eksik kalırsan takımın zayıflar. Taraftar tribünü doldurmalı ve takıma destek olmalı.”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grup’ta yer alan Amedspor, ismini değiştirdiğinden bu yana federasyonun rahatsızlığını gizleyemediği, oyuncularının yargı kıskacına alındığı ve çıktığı deplasman maçlarında saldırılara maruz kaldığı bir kulüp oldu. Diğer kulüplerin aksine verilen deplasmana yasakları nedeniyle sahaya taraftarların desteğinden yoksun çıkmak zorunda bırakılan takım, bu nedenle geçtiğimiz haftalarda Sivas Belediyespor maçına çıkmayarak, bu yasağı protesto etmişti.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı